Dlaczego postanowiłam pomagać?

W 2018 roku pierwszy raz zetknęłam się z raportem Dove, z którego wynika, że 83% dziewcząt w Polsce nie angażuje się społecznie, 78% cierpi na zaburzenia odżywiania, a 89% nie będzie w stanie asertywnie obronić swoich decyzji.

Ten raport stał się dla mnie motywacją do jeszcze większej pracy z kobietami, by wspierać budowanie ich pewności siebie.

Jednak zupełnie niedawno miałam przyjemność prowadzić zajęcia z dziećmi ze szczecińskich podstawówek i na własnej skórze zrozumiałam co te liczby znaczą. Dziewczynki pozwalały się obrażać i wyzywać, a i chłopcy, i dziewczęta miały niezwykłą łatwość w krytycznym ocenianiu innych.

Wtedy dostrzegłam coś jeszcze, że te młode dziewczęta mają problem z odpowiedzią na kilka prostych pytań:

  • O czym marzysz?
  • Czego pragniesz?
  • Jakie są Twoje mocne strony?

Co już wiem? Że kiedy dziewczęta mają wysoką samoocenę, to rzadziej myślą o sobie że są bezużyteczne i rzadziej deklarują, że chciałyby mieć więcej szacunku dla siebie. Te młode kobiety widzą potrzebę zmian i chcą zmian! Bo 82% dziewcząt na całym świecie uważa, że w każdej dziewczynie jest coś pięknego! A to przecież pozytywny znak!

To właśnie moje osobiste doświadczenia i wieloletnia praca z kobietami przyprowadziła mnie do Państwa.

Bo kiedy młode dziewczęta potrzebują czuć się szczęśliwe, tak by w życiu dorosłym móc w pełni wykorzystać swój potencjał, to ja w tym pomagam w ramach:

  • warsztatów pełnych zrozumienia, wrażliwości i otwartości na problemy młodych dziewcząt,
  • coachingu jeden na jeden

Nazywam się Joanna Latuszek.

Przede wszystkim jestem Mamą dwóch nastoletnich synów. Jestem także certyfikowanym trenerem przywództwa, coachem i mówcą w międzynarodowej organizacji zrzeszającej liderów John Maxwell Team, coachem ICF, a także wieloletnim szkoleniowcem i wykładowcą Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Nie działam sama.

Razem z Mileną Wachholc tworzymy Młodzieżową Akademię Rozwoju. Milena, jest przede wszystkim Mamą nastoletniej córki i 10 – letniego syna, a także certyfikowanym coachem kognitywnym EQA EMCC

Wspólnie chcemy przeprowadzić dla klas 8 oraz klas licealnych 90-minutowy warsztat pt. „Twoja postawa”.

Warsztat ten pomoże dzieciom zrozumieć, że „ich nastawienie zabarwia każdy aspekt ich życia. Jest jak pędzel umysłu”.

Warsztat ten składa się z 4 elementów:

  • Twoja postawa jest wyborem
  • Twoja postawa robi różnicę
  • Twoja pozytywna postawa pomaga przezwyciężyć trudności
  • Każdy czasami potrzebuje korekty nastawienia

Warsztat ten jest w pełni wspierany przez Global Youth Initiative John C. Maxwell, której jestem ambasadorem.