Coaching/ Linkinbio

6 sznurków, za które pociąga toksyk

Toksyczna osobowość dorosła to ten młody gówniarz, który zamienił w szkole Twoje życie w piekło. Taktyka toksyka jest dokładnie taka sama: wynajduje swoją ofiarę, wykpiwa ją, izoluje, upokarza, bije, a nawet wykorzystuje seksualnie. Zawsze jednak W Twoich oczach głupi, złośliwy, natrętny, podstępny, tchórzliwy i łatwo wybuchający płaczem i wyjątkowo pokorny przy nauczycielu.

W rzeczywistości ten wredny i zdeprawowany bachor to w życiu dorosłym toksyk, ten sam kłamca, krętacz i dręczyciel!

W moim życiu zaobserwowałam pewną zależność w funkcjonowaniu toksyka. Wyodrębiłam 6 sznurów, których toksyk używa, by Cię zniszczyć. Omawiam każdy z nich poniżej.

 1. SZNUR UWODZENIA: czujesz, że coś jest nie tak, ale brniesz w to dalej, bo on jest taki uroczy, sympatyczny, ciepły i przyjazny. Zachowuje się tak, jakby znał Ciebie od zawsze. Stosuje pochlebstwa, na które na pewno się nabierzesz, bo każdy lubi komplementy.
 2. SZNUR PYTAŃ: będziesz w ogniu pytań, ale nie dlatego, że jesteś ważna, ale dlatego, by toksyk poznał Twoje motywacje, słabe strony i marzenia. Wszystko po to, by zaatakować Ciebie w przyszłości. Na tym etapie będzie Twoim księciem z bajki.
 3. SZNUR NAŚLADOWANIA: będzie lubił, to co Ty. A jeśli po czasie okaże się, że wcale tego filmu, który Wam tak się podobał, nie oglądał, to w białych rękawiczkach użyje swojej manipulacji i może odpowiedzieć, że wcale o tym filmie nie myślał. Manipulator kpi z Ciebie od samego początku. Często Ci przytakuje, bo chce byś myślała, że jesteś ważna. To bardzo prymitywna broń, ale jakże skuteczna. Na tym etapie może myślisz, że spotkałaś bratnią duszę.
 4. SZNUR WIKTYMIZACJI: on będzie najbiedniejszym człowiekiem pod słońcem, będzie ci się żalił, będzie człowiekiem nieszczęśliwym i prześladowanym. Chce Twojej litości. Jeśli czujesz litość, to uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Istnieje wielka różnica między człowiekiem złym a nieszczęśliwym.
 5. SZNUR ZASTRASZANIA: masz żyć wielkim strachu. Kiedy on wchodzi do pokoju, masz czuć strach, niepokój, ma Ci być ciężko oddychać, ale kiedy on wychodzi, czujesz, że znów możesz oddychać. Chcesz coś naprawić, na spokojnie o problemie o tym porozmawiać, mam dla Ciebie złą wiadomość: to będzie niemożliwe. Myślisz, że oczyścisz atmosferę, a w rzeczywistości staniesz się uległa i zaczniesz się dostosowywać.
 6. SZNUR OBWINIANIA: on nie robi nic złego. Wszystko co się nie udaje, to Twoja wina. Kiedy go przyłapiesz na czymś, będzie jak to wredne dziecko w szkole przyłapane na gorącym uczynku przez nauczyciela: będzie zaprzeczać i zwali winę na Ciebie.

Na koniec mam dla Ciebie kilka wskazówek, byś potrafiła oddzielić rzeczywistość od fikcji, którą toksyk dla Ciebie stworzył:

 • Wszystko to maska, nie daj sie na nią nabrać
 • Oceniaj za czyny, a nie słowa 
 • Oddziel litość, sa ludzie źli i nieszczęśliwi
 • Już nie jesteś w szkole chroni cię prawo, ćwicz asertywność
 • Ty jesteś odpowiedzialna za swoje zachowanie, a nie kogoś innego.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply