Coaching/ Lifestyle/ Linkinbio

Ciekawość

Dziś na moich zajęciach ze studentami poruszyliśmy wydaje mi się, bardzo ważny temat. Ciekawość. Wydawać by się mogło, że każdy lubi być ciekawy nowych rzeczy, ciekawski czasem nawet za bardzo także. Lecz czym innym jest ciekawość w stosunku do drugiego człowieka. I dzisiaj o tym rozmawiałam z moimi studentami w kontekście udanej pracy w zespole. To było dla nas wielkie odkrycie, kiedy mogliśmy odnaleźć w sobie ciekawość małego dziecka i otworzyć się na drugiego człowieka z ciekawością małego dziecka.

Wyszliśmy z założenia, że żeby zadziała się dobra praca zespołowa, to niesamowicie ważna jest ciekawość, która z kolei prowadzi do otwartości i kluczowej wartości, jaką jest zaufanie. I o tych wartościach tez dzisiaj rozmawialiśmy. To było bardzo ciekawe doświadczenie patrzeć na młodych ludzi i to z jaką ciekawością i otwartością podeszli do tematu. Wspaniałe było to, że pod koniec naszych zajęć wszyscy stwierdzili, że nie czują już takiego strachu i lęku, jaki czuli dzisiaj rano, że mają o wiele więcej spokoju i że jest im lekko na sercu, kiedy z otwartością i ciekawością po prostu wysłuchali różnych opowieści o nich samych.

Takie zajęcia bardzo uczą pokory, ale też sprawiają, że niesamowicie zżywam się z moim studentami. Poznaję ich pasje, ich trudności, z którymi borykają się każdego dnia, ale też ich szczęścia.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply