Coaching/ Linkinbio

Jak postrzegam „delikatność”?

Vulnerability czyli delikatność postrzegam jako wartość. Jako wartość, która jeszcze nie jest doceniania społecznie. Jeszcze…

Zatem opowiem Wam o delikatności.

Delikatność to wartość

Delikatność to potęga. To pozwolenie sobie na bycie sobą. To pokazanie, że ma się takie, a nie inne emocje. Ile razy próbowałaś ukryć łzy, bo były one społecznie nieakceptowalne, albo zwyczajnie się ich wstydziłaś? Bo ja ostatnio wczoraj, kiedy pomyślałam o swojej siostrze i mojej relacji z nią. Siedziałam przy stole w kuchni i czułam jak w moich oczach zebrały się łzy, ale stłumiłam je w sobie. Pomyślałam, że nie ma co beczeć, ani się nad sobą rozczulać.

Hmmm. Chyba dałam sobie sama w twarz 😉 Dlaczego ukryłam w sobie prawdę? Skoro było mi źle, a naturalną potrzebą organizmu były łzy, to dlaczego znowu uległam społecznym wymaganiom? O dziwo uległam nim, a obok mnie, oprócz mojego partnera, nie było nikogo. Zatem byłam sama w swoim bezpiecznym świecie, a jednak pozwoliłam sobie na zrobienie krzywdy.

Ile razy miałaś tak, że robiłaś inaczej, bo normy nakazywały?

Chcę Ci opowiedzieć o delikatności. To wielka wartość. Tylko pozwolenie sobie na swoją prawdziwość przybliży Ciebie do spokoju i harmonii samej z sobą. Prawdziwy lider musi być delikatny, bo tylko wtedy ma w sobie pokłady empatii dla swojego zespołu, tylko taki lider ma w sobie otwartość dziecka na świat.

To Twoja siła

Delikatność moja droga nie jest słabością. Delikatność jest siłą. Twoją siłą. A co ty na to, jeśli powiem Tobie, że właśnie to, co sprawia, że jesteś delikatna czyni Cię piękną. Dbaj o swoją delikatność, o swoją prawdziwość. Pomyśl co sprawia, że czujesz się delikatna, wrażliwa i to pielęgnuj. Na świecie jest za dużo rekinów, którzy idą po trupach do celu, ale to nie Ty. Ty masz delikatność, tę siłę, której oni nie mają, której deficyt może czują, a może nie. Świat potrzebuje ludzi delikatnych, którzy jako jedyni potrafią by prawdziwi, odważni i piękni duszą.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply