Linkinbio/ Rodzina

Jestem Mamą

Przede wszystkim jestem Mamą. To jedna z najtrudniejszych życiowych ról jaką przyszło mi realizować. To najbardziej wyboista droga, pełna zakrętów, potknięć, upadków. Ale też najpiękniejsza, bo najbardziej ucząca. Nie wiem czy kiedykolwiek osiągnę perfekcyjność w byciu Mamą. Myślę, że chyba nigdy.

A z drugiej strony to chyba właśnie o to chodzi, by mieć świadomość, że zawsze można lepiej. Bo właśnie wtedy jest miejsce na rozwój…

Moi chłopcy zmuszają mnie do ciągłej pracy, do ciągłego rozwoju, do pracy nad sobą. I jest to najtrudniejsza dla mnie nauka, bo często muszę zmierzyć się ze swoimi słabościami. Moją piętą Achillesową jest cierpliwość. I choć często słyszę, że emanuję spokojem, to tak wcale nie jest. Przy moich chłopcach często czuję się bezradna, pogubiona, a z drugiej strony wstaję i idę dalej.

Pewnie dlatego słyszę, że jestem silna. Jak ja nienawidzę tego słowa. Często jestem słaba. I na tą słabość sobie pozwalam, akceptuję ją. Myślę, że akceptacja jest tutaj słowem kluczowym. Akceptując siebie, pozwalam innym, by byli takimi jakimi są. Bowiem nie mogę zmienić swoich synów, a kiedyś myślałam, że wychowanie polega na zmienianiu. Z czasem zrozumiałam, dorosłam i zaakceptowałam to, że wychowanie polega na akceptowaniu i kształtowaniu. Jaką ja drogę przeszłam, jaką pracę wykonałam, by pozwolić sobie na to, co teraz mam. To była i cały czas jest podróż, często w nieznane. Bo co z tego, że wiem na jakich ludzi wychowuję moje dzieci, one często wymykają się z mojej wizji 🙂

Ostatnio znów wpadł mi w ręce wspaniały i dający do myślenia fragment, który pokazuje mnie jako Mamę i moją drogę: “Obyś został pobłogosławiony dzieckiem, które:

  • które ci się przeciwstawia, abyś mógł nauczyć się odpuszczać kontrolę,
  • które cię nie słucha, abyś to ty mógł nauczyć się słuchać,
  • które uwielbia się ociągać, abyś pozna piękno spokoju,
  • które gubi różne rzeczy, abyś nauczyć się rezygnować z przywiązania,
  • które jest bardzo wrażliwe, abyś nauczył się stabilności,
  • które jest nieuważne, abyś nauczył się koncentrować,
  • które ośmiela się buntować, abyś nauczył się myśleć niekonwencjonalnie,
  • które się boi, abyś nauczył się ufać wszechświatowi.

Obyś został pobłogosławiony dzieckiem, które nauczy cię, że nigdy nie chodzi o nie, lecz zawsze o ciebie.

I to jest moja nauka 🙂

Kocham ich ponad życie <3

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply