Jestem zaniepokojona, tym jak bardzo jestem wkurwiona

Nie patrzę czy mi wypada, czy mi nie wypada być poprawną i grzeczną dziewczynką. Mam 40 lat i wreszcie zrozumiałam, że grzeczne dziewczynki mają przesrane.

Wiesz kiedy czułam się tak upokorzona, tak podle? Kiedy wiele lat temu w jednym z krajów o innych poglądach religijnych chciano mnie kupić na jakimś rynku. Miałam kilkanaście lat wtedy i niewiele pamiętam. Kolejny obrazem, który przywołuję w swojej pamięci, to wtedy, kiedy ktoś, kto powinien być mi bliski, okazał się osobą, która leczy swoje kompleksy uderzając we mnie swoimi zaburzonymi zachowaniami.

Skąd bierze się mój wkurw? On się bierze z tego, że znowu czuję się upokorzona. Nigdy nie sądziłam, że dożyję chwili, w której zdradzi mnie mój własny kraj. Tak się czuję właśnie. Mój kraj, a właściwie jeden człowiek, zdradził właśnie wszystkie mieszkające w nim kobiety, zakazując aborcji w najtrudniejszych przypadkach. Nadmienię, że aborcja w Polsce już była zakazana, ale możliwa była w sytuacji wady płodu.

Skąd w Polsce nienawiść do kobiet? Wyobrażam sobie, że ma ona swój początek w strachu. Ktoś kto się boi, nie radzi sobie z czymś, z nienawiścią i pogardą atakuje w to, czego się boi. Zatem wyobrażam sobie, że wieczny kawaler, któremu nie udało się ułożyć szczęśliwego związku opartego na miłości, zaufaniu i szacunku z kobietą, uderzając w kobiety, w tak prymitywny i zwierzęcy sposób radzi sobie z własnym nieprzepracowany lękiem.

Czuję się trochę tak, jak w toksycznej relacji, kiedy trzeba pokazać zaburzonymi partnerowi, zanim się od niego oczywiście odejdzie, że jego zachowania są niefajne i zacząć zachowywać się jak on, stosując technikę lustra. Więc dziewczyny już nie są niespokojne, one są wkurwione. I ja też jestem wkurwiona. Kłamstwem byłoby mówienie, że jestem niespokojna, zła, zniesmaczona. Ja po prostu jestem wkurwiona. Do czwartku myślałam o trzecim dziecku. I tyle w temacie.

No Comments

Leave a Reply